AMY (81412) wrote,
AMY
81412

 • Mood:

Улицы Киева — 1996

1996 год


 1. Распоряжение Киевской городской госадминистрации от 12.03.96 г. № 336 «О переименовании улицы Карла Маркса и площади Ленинского комсомола в г. Киеве».

 2. Распоряжение Киевской городской госадминистрации от 25.03.96 г. № 453 «О переименовании улицы Чкалова в улицу Олеся Гончара».


[117]


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 12.03.96 р. № 336

м. Київ

Про перейменування вулиці Карла Маркса та площі Ленінського комсомолу у м. Києві

Відповідно до Положення про порядок найменування об’єктів міського підпорядкування вшанування пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у м. Києві, затвердженого рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 21.03.95 № 74 та враховуючи рішення комісії з найменувань та пам’ятних знаків при Київській міській державній адміністрації (протокол № 3 від 14 грудня 1995 р.):

 1. Перейменувати вулицю Карла Маркса та площу Ленінського комсомолу згідно з додатком.
 2. Виробничому житлово-ремонтному об’єднанню виготовити, а Старокиївській та Печерській районним у м. Києві державним адміністраціям встановити на будинках таблички з новими назвами вулиці та площі.
 3. Головному управлінню МВС України у м. Києві провести прописку громадян згідно з цим розпорядженням.
 4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Артюх Г. М.

Голова
Л. Косаківський
[118]

Додаток
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від від 12.03.96 р. № 336

Перелік вулиць, що перейменовуються


п/п

Проектна назва

Нова назва Місце розташування Примітка

Старокиївський район

1. Вул. Карла Маркса вул. Архітектора Городецького від вул. Хрещатик і майдану Незалежності до пл. Івана Франка Городецький Владислав Владиславович (1863–1930) — видатний архітектор. За його проектами побудовано будинок Державного музею українського образотворчого мистецтва, Миколаївський костьол, будинок по вул. Банковій, 10, кенасу. На вул. К. Маркса (кол. вул. Миколаївська, 3) знаходилась майстерня митця (будинок не зберігся). Вулиця відома з кін. XIX ст.
2. Пл. Ленінського комсомолу пл. Європейська між вулицями Хрещатик, Трьохсвятительською, Михайла Грушевського та Володимирським узвозом Відома з поч. XIX ст. Назва — від готелю «Європейський», що містився на площі.

Заступник голови міськдержадміністрації
В. Ковтун
—————

Державний архів міста Києва, ф. 1689, оп. 1, спр. 479, арк. 117, 118.

[22]


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 25.03.96 р. № 453

Київ

Про перейменування вулиці Чкалова на вулицю Олеся Гончара

На вшанування пам’яті видатного українського письменника Олеся Терентійовича Гончара, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.95 № 521 «Про похорон О. Т. Гончара» та Положення про порядок найменування об’єктів міського підпорядкування, вшанування пам’яті видатних діячів та подій, встановлення пам’ятних знаків у м. Києві, затвердженого рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 21.03.95 № 74, та враховуючи пропозиції Спілки письменників України, комісії по вшануванню та творчій спадщині Олеся Гончара, клопотання родини письменника, а також те, що життя та творча діяльність митця пов’язані з вул. Чкалова:

 1. Перейменувати, як виняток, вулицю Чкалова (Шевченківський, Радянський райони, від вул. Великої Житомирської до пл. Перемоги) на вулицю Олеся Гончара.
  Гончар Олесь Терентійович (1918–1995) — український письменник, видатний громадський та культурний діяч, академік НАН України, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка.
 2. Виробничому житлово-ремонтному об’єднанню виготовити, а Шевченківській та Радянській районним у м. Києві державним адміністраціям встановити на будинках таблички з новою назвою вулиці.
 3. Рекомендувати Головному управлінню МВС України у м. Києві провести прописку громадян згідно з цим розпорядженням.
 4. Враховуючи великий внесок всесвітньо відомого льотчика-випробовувача Чкалова Валерія Павловича у розвиток світового повітроплавання та авіації, доручити комісії з найменувань та пам’ятних знаків при Київській міській державній адміністрації підготувати пропозиції про присвоєння одній з вулиць м. Києва імені Валерія Чкалова.
 5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Артюх Г. М.

Голова
Л. Косаківський
—————

Державний архів міста Києва, ф. 1689, оп. 1, спр. 1098, арк. 22.
Tags: Улицы Киева
Subscribe

Featured Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments