AMY (81412) wrote,
AMY
81412

Улицы Киева — 1992. Банковая и другие

1992 год


В 1992 году были возвращены исторические названия Банковой, Лютеранской, Трёхсвятительской и другим улицам.

 1. Распоряжение Представителя Президента Украины в Киеве от 11.09.1992 № 1043 «О возвращении улицам исторических названий».[97]

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ПРЕДСТАВНИКА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про повернення вулицям історичних назв

Відповідно до п. 7 ст. 27 Закону України «Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування», враховуючи рішення комісії з найменувань від 21.11.91 р:

 1. Повернути історичні назви вулицям, згідно з додатком.
 2. Державному комунальному виробничому житлово-ремонтному об’єднанню виготовити, а державним адміністраціям Старокиївського, Подільського та Печерського районів встановити на будинках таблички з новими назвами вулиць.
 3. Головному управлінню внутрішніх справ м. Києва провести перепрописку громадян згідно з цим розпорядженням.
 4. Київському трамвайно-тролейбусному управлінню, Київському міському територіально-виробничому об’єднанню автомобільного транспорту внести зміни в найменування зупинок транспорту згідно з цим розпорядженням.

Представник Президента
І. Салій

м. Київ
11 вересня 1992 року
№ 1043

[98]

Додаток до розпорядження
Представника Президента у місті Києві
від 11.09.1992 № 1043п/п
Стара назва Нова назва Місце розташування Примітка

Старокиївський район

1. Вулиця Орджонікідзе вулиця Банкова від вул. Жовтневої революції до вул. Круглоуніверситетської Відома з 70-х pp. XIX ст. Назва походить від Київської контори державного банку.
2. Вулиця Енгельса вулиця Лютеранська від вул. Хрещатик до вул. Карла Лібкнехта Відома з XIX ст. Назва походить від лютеранської кірхи, збудованої для німецької колонії.
3. Вулиця Рєпіна вулиця Терещенківська від вул. Леніна до вул. Льва Толстого Відома з 30-х pp. XIX ст. Назва походить від прізвища родини Терещенків — промисловців, меценатів, колекції яких покладені в основу музеїв Російського мистецтва, Західного і східного мистецтва, Українського образотворчого мистецтва та Т. Г. Шевченка.

Подільський район

4. Вулиця Героїв Трипілля вулиця Спаська від вул. Костянтинівської до Набережно-Хрещатицької Відома з початку ХVII ст. Назва походить від одноіменної церкви (не збереглася).

Печерський район

5. Вулиця Героїв Революції вулиця Трьохсвятительська від пл. Ленінського комсомолу до пл. Михайлівської Відома з кінця ХVII ст. Назва походить від одноіменної церкви.

—————


Державний архів міста Києва, ф. 1689, оп. 1, спр. 27, арк. 97–98.
Tags: Улицы Киева
Subscribe

Featured Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments