AMY (81412) wrote,
AMY
81412

Улицы Киева — 1970

1970 год


 1. Решение исполкома Киевского городского совета депутатов трудящихся от 16.02.70 № 312/1 «О наименовании новых улиц в жилых массивах „Лесном“, „Минском“ г. Киева».

 2. Решение исполкома Киевского горсовета от 24.08.70 № 1437 «О наименовании новой улицы в Никольско-Борщаговском массиве».

 3. Решение исполкома Киевского горсовета от 14.12.70 № 2210 «О наименовании новых улиц в жилом массиве „Оболонь“ и переименовании некоторых улиц и площадей в г. Киеве».

[596]

РІШЕННЯ № 312/1
виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих

16 лютого 1970 р.

Про найменування нових вулиць на житлових масивах „Лісному“, „Мінському“ м. Києва

Розглянувши пропозиції комісії по найменуванню та перейменуванню вулиць і площ м. Києва, виконавчий комітет Киівськоі міської Ради депутатів трудящих

постановляє:


 1. Затвердити назви нових вулиць на житлових масивах „Лісному“, „Мінському“ згідно з додатком.
 2. Зобов’язати Управління шляхового господарства (т. Соломенко) і Міськжитлоуправління (т. Пушкарьов) виготовити і встановити на будинках таблички з новими назвами вулиць і площ.

Голова виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих
В. Гусєв

Секретар виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих

В. Зернецький

[597]
№№
пп
Стара назва Нова назва Район розташування Примітка

ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОН
Житловий масив «Лісний»

1. Нова вул. вул. академіка Курчатова від вул. Братиславської до вул. Поліграфічної (параллельно вул. Шолом-Алейхема) Курчатов Ігор Васильович (1903–1960), видатний радянський фізик, громадський і державний діяч, академік АН СРСР, тричі Герой Соціалістичної праці.
2. Нова вул. проспект Ворошилова від вул. Братиславської до кінця будівництва (паралельна вул. акад. Курчатова) Ворошилов К. Є. (1881–1969) діяч Комуністичної партії і Радянської держави, Маршал Радянського Союзу, Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної праці.

ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОН
Мінський житловий масив

1. Нова вул. (Бульварна) проспект маршала Рокосовського від вул. Полярної до кінця будівництва Рокосовський Костянтин Костянтинович (1896–1968) радянський військовий діяч, Маршал Радянського Союзу, двічі Герой Радянського Союзу.
[598]
2. Нова вул. № 2 Юрія Кондратюка від Мінського шосе до кінця будівництва Кондратюк Юрій Васильович — піонер космічної ери, який розробив варіант пілотованої експедиції на Місяць через навколомісячну орбіту. Його ім'ям названо кратер на Місяці.
3. Нова вул. № 3 вул. Михайла Майорова від вул. Полярної до кінця будівництва М. М. Майоров — член виконкому Київської Ради робітничих депутатів 1919 р.

—————


Державний архів міста Києва, ф. Р-1, оп. 8, спр. 901, арк. 596–598.

[236]

РІШЕННЯ № 1437
виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих

24 серпня 1970 р.

Про найменування нової вулиці на Микільсько-Борщагівському масиві

Розглянувши пропозиції комісії по найменуванню вулиць і площ м. Києва, Виконавчий Комітет Київськоі міської Ради депутатів трудящих, —

постановляє:


 1. Присвоїти новій вулиці (№ 13 від бульвару Ромена Роллана до вул. Зодчих) ім’я французського міста-побратима Тулузи і надалі йменувати її — вулиця міста Тулузи.
 2. Зобов’язати Управління шляхового господарства (т. Соломенко) і Міськжитлоуправління (т. Пушкарьов) виготовити і встановити на будинках таблички з новими назвами вулиць і площ.

Голова виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих
В. Гусєв

Секретар виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих

В. Зернецький

—————


Державний архів міста Києва, ф. Р-1, оп. 8, спр. 927, арк. 236.

[58]

РІШЕННЯ № 2210
виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих

14 грудня 1970 р.

Про найменування нових вулиць на житловому масиві „Оболонь“ і перейменування деяких вулиць і площ м. Києва

Розглянувши пропозиції комісії по найменуванню та перейменуванню вулиць і площ м. Києва, —
виконавчий комітет Киівськоі міської Ради депутатів трудящих

постановляє:


 1. Затвердити назви нових вулиць на житловому масиві „Оболонь“ та перейменувати деякі вулиці і площі в місті Києві згідно з додатком.
 2. Зобов’язати Спеціалізоване експлуатаційне Управління шляхового господарства (тов. Соломенка В. А.) і Міськжитлоуправління (тов. Пушкарьова М. В.) виготовити і встановити на будинках таблички з новими назвами вулиць.

Голова виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих
В. Гусєв

Секретар виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих

В. Зернецький

[59]

Додаток
до рішення виконкому
Київської міської Ради депутатів трудящих
від «___» ___________ 1970 р. № ____


№№
пп
Стара назва (орієнтовно по генплану забудови) Нова назва Район розташування Примітка

ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОН
Житловий масив «Оболонь»

1. вул. Центральна міська (№ 1) проспект Оболонський від вул. Червонокозацької до Великої Окружної Проспект перетинає масив Оболонь.
(Оболонь — народна назва низовинних заболочених луків)
2. Набережна (№ 2) Набережна Славутича від Червоноказацької до Великої Окружної (вздовж Дніпра) Славутич — старовинна слов'янська назва Дніпра.
3. вул. Центральна поперечна північна сторона (№ 3) вул. маршала Тимошенко від вул. маршала Малиновського до набережної Славутича С. К. Тимошенко (1895–1970) — радянський військовий діяч, маршал Радянського Союзу, Герой Радянського Союзу.
4. вул. Центральна поперечна південна сторона (№ 4) вул. маршала Малиновського від вул. Богатирської до набережної Славутича Р. В. Малиновський — радянський військовий діяч, маршал Радянського Союзу, двічі Герой Радянського Союзу.
5. вул. Східна (№ 5) вул. Лайоша Гавро від вул. Червоноказацької до вул. маршала Малиновського Гавро Лайош (Людвиг Матвійович, 1894–1938) — угорський інтернаціоналіст, Герой громадянської війни, радянський військовий діяч.
[60]
6. вул. Стадіонна (№ 6) вул. Мате Залка від вул. Лайоша Гавро до набережної Славутича. Мате Залка (1896–1937) — угорський письменник, комуніст, активний учасник громадянської війни, брав участь у боях за Київ.
7. вул. без назви № 7 вул. Зої Гайдай від вул. Героїв Дніпра до вул. маршала Тимошенка З. М. Гайдай (1902–1964) — українська радянська співачка, Народка Артистка СРСР.
8. вул. без назви № 8 вул. Героїв Дніпра від вул. Богатирської до Дніпра На честь моряків Дніпровської флотилії, які героїчно захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбникі, а також героїв, що форсували Дніпро.
9. вул. без назви «А» вул. Петра Дехтяренка від вул. Резервної до Великої Окружної П. М. Дехтяренко (1885–1938) — професійний революціонер, перший голова виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих 1918 р.
10. вул. без назви «Б» вул. Павла Дибенка від вул. Богатирської до Великої Окружної П. Ю. Дибенко — радянський військовий і державний діяч, член ЦВК СРСР, депутат Верховної Ради СРСР 1-го скликання.
11. вул. без назви «В» вул. Леоніда П'ятакова від вул. Павла Дибенка до Великої Окружної Л. Л. П'ятаков (1888–1918) — активний учасник революційного руху на Україні. В 1917 р. — голова Київського військ. рев. комітету.
[61]

РАДЯНСЬКИЙ РАЙОН

12. вул. Капітанська вул. академіка Доброхотова Академмістечко М. М. Доброхотов — український радянський вчений, металург, академік АН УРСР. Заслужений діяч науки і техніки УРСР
13. пров. Бородянський вул. академіка Кримського Академмістечко А. Ю. Кримський (1871–1942) — академік АН УРСР. До 100-річчя з дня народження.
14. площа без назви Інтернаціональна площа На перетині вул. Щербакова і вул. Стеценка

МОСКОВСЬКИЙ РАЙОН

15. частину вул. Володимиро-Либедська приєднати до вул. Щорса вул. Щорса від вул. Щорса до вул. Червоноармійської вулиця є продовженням вулиці Щорса

—————


Державний архів міста Києва, ф. Р-1, оп. 8, спр. 937, арк. 58–61.
Tags: Улицы Киева
Subscribe

Featured Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment