AMY (81412) wrote,
AMY
81412

Улицы Киева — 1997

1997 год


 1. Распоряжение Киевской городской государственной администрации от 24.04.97 № 525 «О присвоении имени Спивака М. В. домостроительному комбинату № 1 и площади в г. Киеве».

 2. Решение Киевского городского совета от 20.11.97 № 260 «О возвращении некоторых исторических названий и переименовании в честь 80-летия памятных событий Украинской революции 1917–1920 годов».[218]

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

24.04.97 № 525
м. Київ

Про присвоєння імені Співака М. В. домобудівному комбінату № 1 та площі у м. Києві

Відповідно до Положення про порядок найменування об'єктів міського підпорядкування, вшанування пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків у м. Києві, затвердженого рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 21.03.95 № 74 та враховуючи рішення комісії з найменувань та пам'ятних знаків при Київській міській державній адміністрації (протокол № 2 від 18.02.97 та протокол № 3 від 15.04.97), а також особистий вагомий внесок Співака Михайла Веніаміновича у розвиток великопанельного домобудування в м. Києві:

 1. Присвоїти домобудівному комбінату № 1 ім'я першого директора комбінату Співака Михайла Веніаміновича та йменувати надалі його — домобудівний комбінат № 1 ім. Співака М. В.
 2. Присвоїти ім'я першого директора домобудівному комбінату № 1 Співака Михайла Веніаміновича площі на перехресті вулиці Промислової та вулиці Комсомольської в промзоні Харківського району і надалі йменувати її — площа Михайла Співака.
 3. Домобудівному комбінату № 1 забезпечити виготовлення табличок з новою назвою площі.
 4. Харківській районній у м.Києві державній адміністрації організувати встановлення на відповідних будинках табличок з новою назвою площі.
 5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Сташевського С. Т. та заступника голови Київської міської державної адміністрації Тимчика А. І. згідно з розподілом обов'язків.

Голова
О. Омельченко
—————


Державний архів міста Києва, ф. 1689, оп. 1, спр. 715, арк. 218.

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ

від 20.11.97 р. № 260 [*]
м. Київ

Про повернення деяких історичних назв та перейменування на відзнаку 80-річчя пам'ятних подій Української революції 1917–1920 років

У листопаді ц. р. відзначатиметься 80-річчя проголошення III Універсалу УНР, прийнятого Центральною Радою. В м. Києві відбувалися основні пам'ятні події Української революції 1917–1920 років.

На підставі ст. 26 п. 41 та ст. 37 п. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і враховуючи розглянуті та внесені пропозиції комісії з найменувань та пам'ятних знаків Київської міської державної адміністрації (протокол № 5 від 10.10.96 р., № 2 від 18.02.97 р.), а також зважаючи на численні вимоги масових зібрань, мітингів, сходів киян, письмових прохань і звернень та на відзначення 80-річчя пам'ятних подій Української революції 1917–1920 років, Київська міська Рада

ВИРІШИЛА:

 1. Здійснити до 1 січня 1998 р. повернення історичних назв та перейменування таких вулиць, проспектів та провулків у м. Києві:
  – вулицю Артема на вулицю Січових стрільців;
  – вулицю Ратманського на вулицю Введенська;
  – вулицю Січневого повстання на вулицю Івана Мазепи;
  – вулицю Червоноармійську на вулицю Велику Васильківську;
  – вулицю Володимира Ульянова на вулицю Євгена Маланюка;
  – вулицю Бауманську на вулицю Івана Багряного;
  – вулицю Євгенії Бош на вулицю Катерини Білокур;
  – вулицю Більшовицьку на вулицю Івана Піддубного;
  – проспект Червоних козаків на проспект Українських козаків;
  – провулок Чекістів на провулок Костя Гордієнка;
  – провулок Дзержинського на провулок Івана Козловського.

 2. Визнати за недоцільне подальше використання в найменуваннях районів міста Києва назв: «Жовтневий», «Ленінградський», «Радянський», «Московський», «Мінський», «Ватутінський».
  Постійній комісії з питань самоврядування, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації разом з комісією з найменувань та пам’ятних знаків міськдержадміністрації до 15 грудня ц. р. внести відповідні пропозиції на розгляд сесії Київради.

 3. Вважати за необхідне здійснити до кінця 1997 року перенесення з вулиць, площ та проспектів Києва в інші місця пам’ятників вождям і діячам більшовицької партії: Леніну (Ульянову) В. І., Косіору С. В., Петровському Г. І., Мануїльському Д. З., Іванову А. В. та ін.
 4. Київській міській державній адміністрації вжити необхідні заходи по забезпеченню виконання цього рішення.
 5. Рішення опублікувати в газетах «Хрещатик» та «Столиця» й оприлюднити через інші засоби масової інформації.
 6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань самоврядування, зв’язків з об’єднаннями громадян і засобами масової інформації.

Головуючий
М. Грабар, депутат 35 в. о.
—————


Текст з Ліга:Закон
Надруковано: «Столиця». — 1997. — № 14–15 (39–40). — грудень. — С. 14.


Примітка:
[*] На час голосування цього рішення групою депутатів Київради було незаконно усунуто від фактичного виконання обов’язків Київського міського голови Леоніда Косаківського. Судами це рішення депутатів визнано незаконним й скасовано, як прийняте не сесією, а зборами депутатів, до компетенції яких не входить прийняття рішень від імені ради. З цих же мотивів було скасовано і низку інших подібних рішень депутатських зборів Київради, які не мали у зв’язку з цим правових наслідків. Детальніше див. на сайті Леоніда Косаківського.  

Tags: Улицы Киева
Subscribe

Featured Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments