AMY (81412) wrote,
AMY
81412

Вулиці Києва — 1968

1968 год


 1. Решение исполкома Киевского горсовета от 10.09.68 № 1494 «О наименовании и переименовании улиц г. Киева».
[185]

РІШЕННЯ № 1494
виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих

10 вересня 1968 р.

Про найменування та перейменування вулиць м. Києва

Розглянувши пропозиції постійно діючої комісії по найменуванню та перейменуванню вулиць і площ м. Києва,
виконавчий комітет міської Ради депутатів трудящих,

постановляє:


 1. Затвердити назви нових вулиць та перейменувати існуючі згідно з додатком.
 2. Зобов'язати управління шляхового господарства (т. Малюту) і міськжитлоуправління (т. Секретарьова) виготовити і встановити на будинках таблички з новими назвами вулиць.
 3. Зобов'язати управління охорони громадського порядку міста (т. Дегтярьова) перепрописати жителів цих вулиць.

Голова виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих
В. Гусєв

Секретар виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих

Б. Єрмолович

[188]

Додаток № 1
до рішення виконкому Київської міськради
від «____» __________ 1968 р. № ____

№№
пп
Стара назваНова назваРайон розташуванняПримітка

Жовтневий район

1.Нова вулицявул. Василя ВерховинцяСелище «Перемога» (від Жмеринського завулку вздовж саду).Василь Миколайович Верховинець — композитор, педагог, артист, співак України. Створені ним музичні твори відомі і виконуються зараз, такою є пісня «Грими, грими могутня пісне».
2.Пшенична вулиця (частину вул.)вул. Тимофія СтрокачаСелище «Перемога» (від вул. Жмеринської до проспекту 50-річчя Жовтня вздовж залізниці).Тимофій Строкач — учасник партизанського руху, активним борець за визволення України.
3.Завулок № 1вул. Мирослава ІрчанаСелище «Перемога»Мирослав Ірчан (Д. А. Бабюк) український радянський письменник, учасник боротьби проти шляхти та Петлюри. Твори його «Фільми революції», «Трагедія Першого Травня», «Карпатська ніч» і інш.
4.Завулок № 2вул. генерала ПуховаПухов Микола Павлович — Герой Радянського Союзу, генерал-полковник, командуючий 13-ю Армією, учасник Курської битви, а також битви за Дніпро. Нагороджений 4-ма орденами Леніна і інш.
5.Завулок № 3вул. Узинськам. Узин — батьківщина космонавта Павла Поповича.
[189]
6.Завулок № 4вул. Ріхарда ЗоргеРіхард Зорге — видатний радянський розвідник, борець проти фашизму.
7.Завулок № 5вул. Миколи ТерещенкаТерещенко М. І. — поет, в цьому році минає 70 років з дня його народження.
8.Завулок № 6вул. Миколи КузнєцоваМ. І. Кузнецов — партизан, розвідник, Герой Радянського Союзу.
9.Завулок № 7вул. Давида ГурамішвіліДавид Гурамішвілі — видатний грузинський поет, на боці Росії воював з турками і шведами. Жив на Україні. Написав «Лихоліття Грузії», «Весела весна», «Зубівка» і інш. В 1949 році споруджено пам'ятник в Миргороді.
10.Завулок № 8вул. генерала АвдієнкаПетро Петрович Авдієнко — генерал 51-го стрілкового корпусу. Його 3 дивізії першими ввійшли в Київ. Герой Радянського Союзу, поховано в Києві.
11.вул. Гагарінавул. академіка БіляшівськогоСелище «Жовтневе». Перейменовується, як повторна назва, така вулиця є в Дарницькому районі.Біляшівський Микола Федотович — український археолог, етнограф, мистецтвознавець, академік, 1902–1923 рр. — директор Київського історичного музею.
12.вул. Комуністичнавул. ПаустовськогоКараваєві дачиКостянтин Георгійович Паустовський — російський радянський письменник, помер в травні ц. р. Дитинство та юність пройшли в Києві. Твори його: «Романтики», «Чорне море», «Повість про ліси», «Повість про життя», «Тарас Шевченко», «Левітан», «Поручик Лермонтов» і інш.
[190]

Московський район

13.Хотівська дорогавул. Метрологічна На цій вулиці, знаходяться інститут метрології, Управління комітету стандартів СРСР, причому частина вулиці, що належить області, вже перейменована з Хотівської дороги в Метрологічну, а частина ще носить стару назву.
14.вул. Митрофанівськавул. Ковпака С. А. Ковпак — Двічі Герой Радянського Союзу, керівник партизанського руху на Україні.

Дарницький район

15.вул. Тельбінськапроспект Павла ТичиниБерезняки. (від Дніпровської Набережної до вул. Березняківської).Павло Тичина — видатний радянський поет.
16.Нова вулицявул. генерала ЖмаченкаЖитловий масив на Північ від Броварського шосе (від вул. Миропільської до Броварського шосе — вздовж парку «Перемога»)Генерал Жмаченко — двічі Герой Радянського Союзу, Герой битви за Дніпро.
17.вул. Юрія Гагарінапроспект Юрія Гагарінавід Ленінградської площі до Броварського шосе.

[191]

Додаток
до рішення виконкому Київської міськради
від «____» __________ 1968 р. № ____

№№
пп
Стара назваНова назваРайон розташуванняПримітка
1.Воскресенське шосе (Воскресенське шосе до бульвару Перова об'єднується в бульвар Перова)бульвар Перовавід Броварського шосе до вулиці Миколи КибальчичаПеров — великий російський художник
2.вул. Миропільськапроспект Алішера Навоївід перетину вул. Курнатовського і Миропільської до вул. РайдужноїАлішер Навої — геніальний вчений, поет, державний діяч узбецького народу. В цьому році все людство буде відзначати 525-річчя від дня народження Алішера Навої. В своїх творах він любовно описував воїнів Київської Русі — наших предків.
3.Воскресенське шосевул. Воскресенськавід бульвару Перова до проспекту Алішера Навої.

—————


Державний архів міста Києва, ф. Р-1, оп. 8, спр. 727, арк. 185, 188–191.
Tags: Улицы Киева
Subscribe

Featured Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments